W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

„Dożynki Wiejskie” w Rzozowie

4 września, w piękną i słoneczną niedzielę, w miejscowości Rzozów, odbyły się dożynki wiejskie połączone z dożynkami parafialnymi. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Rzozowie, gdzie poświęcone zostały wieńce oraz chleby z tegorocznych plonów….

Po mszy korowód dożynkowy wraz z wieńcami, młodzieżą ubraną w stroje krakowskie oraz gośćmi i licznie zebranymi mieszkańcami Rzozowa przeszedł pod „Dom Strażaka”, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Prowadzący uroczystość dożynkową, Radny Rady Miejskiej w Andrzej Wrzoszczyk, przywitał wszystkich gości, a w szczególności: starostów dożynkowych Danutę Prochwicz i Jacka Kotulę. Następnie władze: Wicestarostę Powiatu Krakowskiego Urszulę Stochel, Andrzeja Dudę – Ministra w Kancelarii śp. Lecha Kaczyńskiego, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pawła Kolasę, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie Norberta Rzepisko, ks. proboszcza Edwarda Trutego, sołtysa wsi Grzegorza Klimasa, Radnego Powiatu Krakowskiego Piotra Ćwika (kandydata na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości), Radnych Rady Miejskiej w Skawinie: Antoniego Bylicę, Artura Wątora, Ryszarda Majdzika, Eugeniusza Zająca oraz Dyrektor Szkoły Anastazję Koczur, Prezesa OSP Rzozów Marka Migdała, Prezesa LKS „Rzozoia” Rzozów – Władysława Wcisło.

W dalszej części uroczystości Starostowie wręczyli Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pawłowi Kolasie bochenek chleba. Młodzież wykonała staroploski taniec Polonez, po czym wręczono wieńce zaproszonym gościom: Zastępcy Burmistrza oraz sołtysowi Rzozowa. Następnie o głos poprosili zaproszeni goście: Andrzej Duda, Norbert Rzepisko oraz Piotr Ćwik. Na koniec części artystycznej młodzież zatańczyła krakowiaka.

Zobacz galerię zdjęć

tekst: Andrzej Wrzoszczyk
zdjęcia: Marek Grabowski

źródło: um.skawina.net

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku