W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

Kampania przeciw wypalaniu traw w SP Rzozów

W Szkole Podstawowej w Rzozowie uczniowie wraz z nauczycielami przeprowadzili kampanię przeciw wypalaniu traw w swojej miejscowości. Akcja ta była jednym z wielu zadań jakie podjęto, aby otrzymać międzynarodowy, ekologiczny certyfikat „Zielona flaga”. Jak przebiegała akcja – o tym przeczytacie Państwo poniżej.


W ramach kampanii uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na pracę plastyczną na temat negatywnych skutków wypalania traw. Następnie rozkleili plakaty na sklepach i tablicach informacyjnych na terenie Rzozowa, które miały za zadanie podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców. Rozprowadzono również przygotowane ulotki o tej tematyce.

Zwieńczeniem akcji był przemarsz ulicami Rzozowa całej społeczności szkolnej w asyście strażaków z OSP Rzozów. Uczniowie ze zrobionymi przez siebie transparentami zamanifestowali swój sprzeciw przeciwko bezsensownemu i bardzo niebezpiecznemu zjawisku wypalania traw. Przed wymarszem nauczycielka przyrody Marta Czerniawska przeprowadziła pogadankę podpartą prezentacją multimedialną na temat wypalania traw. Uczniowie poznali zgubne skutki tego powszechnego wiosną procederu.

Na koniec Grzegorz Klimas, sołtys wsi i równocześnie strażak OSP Rzozów, zabrał głos podkreślając, że pożary traw pociągają za sobą rocznie wiele ofiar śmiertelnych. Wszyscy mamy nadzieję, że w tym roku wraz z nadejściem wiosny strażacy nie będą tak często wyjeżdżać do pożarów traw.

Gmina Skawina również apeluje: stop wypalaniu traw!

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: um.skawina.net

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku