W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

Przystanek kolejowy w Rzozowie

Dwa nowe przystanki PKP w gminie Skawina

Dwa nowe przystanki PKP w gminie Skawina

30-01-2020

Do końca 2020 roku powstaną dwa nowe przystanki: Rzozów Centrum oraz Wola Radziszowska Lipki. Będą wyposażone w wiaty peronowe, ławki, kosze na śmieci oraz tablice i gabloty. W przyszłości powstaną także nowe drogi dojazdowe i parkingi. Gmina podpisała w tej sprawie porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Skawina stawia na kolej i aktywnie działa, by zachęcić mieszkańców do korzystania z niej. Dwa nowe przystanki to kolejny krok w celu stworzenia jak najsprawniejszej infrastruktury. Nowe stacje będą zawierały wszystko co niezbędne, by mieszkańcy mogli komfortowo spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg. Nie zabraknie zadaszenia, ławek oraz tablic, na których pojawi się rozkład jazdy. Nowe przystanki powstaną jeszcze w tym roku. Wiemy, że trzeba do nich dojechać, dlatego w kolejnych latach wybudujemy nowe drogi dojazdowe oraz parkingi, które pozwolą kierowcom pozostawić swoje pojazdy.

Nowe przystanki to jeden z wielu kroków przygotowujących gminę Skawina do wprowadzenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociąg ma stać się „szybkim tramwajem” do i z sąsiednich miejscowości. Kończą się już prace związane z remontem dworca PKP w mieście Skawina, budową dużej sieci ciągów pieszo-rowerowych, parkingów typu Park&Ride, wiat dla rowerów oraz Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego. Po mieście kursuje także bezpłatna linia miejska nr 773.

Te wszystkie działania sprawią, że mieszkańcy będą mieli wygodną i atrakcyjną alternatywę dla samochodu. Pociąg dojedzie zdecydowanie szybciej, nie będzie stał w korkach i da możliwość spędzenia czasu na czytaniu książki lub surfowaniu po internecie. Nowe inwestycje dodatkowo ułatwią dostanie się na stacje kolejowe w Skawinie.

Rzozów


Wola Radziszowska

Sołtys

źródło:UMiG Skawina

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku