W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

Relacja z pikniku w SP Rzozów

W niedzielę, 16 czerwca, przy Szkole Podstawowej w Rzozowie odbył się piknik pod hasłem „Postaw na rodzinę” oraz „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”. W programie znalazły się pokazy tańca ludowego i występy artystyczne najmłodszych uczniów, a także quizy i konkursy dla starszych uczestników imprezy….

Na piknik przybyli goście: radny Andrzej Wrzoszczyk, sołtys Rzozowa Grzegorz Klimas, ks. Edward Truty, Marek Migdał – prezes OSP w Rzozowie, Władysław Wcisło – prezes LKS „Rzozovia”. W pierwszej części pikniku uczniowie zaprezentowali program regionalny przybliżający dawne życie Rzozowian, który urozmaicony był pięknymi tańcami ludowymi. W programach artystycznych zaprezentowali się również uczniowie klas najmłodszych. Ich tańce, wiersze i śpiewy ze wzruszeniem oglądali najbliżsi.

Po występach uczniów do zabawy zaproszono rodziców wraz z dziećmi, którzy wzięli udział w quizach i konkursach. Podczas pikniku dzieci rywalizowały także w rozrywkach sportowych, walcząc o miano najbardziej wysportowanej klasy w dwóch kategoriach wiekowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ Dawida Koczura, laureata ogólnopolskich konkursów Freestyle, który zaprezentował triki z piłką nożną. Na imprezie prowadzona była loteria fantowa oraz aukcje. Wszyscy mieli okazję licytować cenne fanty, m.in.: książkę Jerzego Sthura z autografem, piłkę z podpisami zawodników Wisły Kraków, książkę Danuty Wałęsy z autografem. Wiele rzeczy na licytację podarował bramkarz Ekstraklasy, czołowy zawodnik Piasta Gliwice, Dariusz Trela. Podczas pikniku dyrektor Anastazja Koczur złożyła podziękowania osobom, które biorą udział w życiu szkoły, zawsze służą pomocą i wsparciem.

Na koniec imprezy wszyscy uczniowie wzięli udział w losowaniu tabletu. Szczególnie podziękowania należą się sponsorom, którzy w tym roku hojnie wsparli imprezę: Skok Jaworzno, „Hurtex” Neonet, Borex-Becon, „Moto-combi” Andrzej Madej, Tricolor, Sklep spożywczy Bożena Klimas, Valeo, P.P.H.U „Aleksander”, „Talpa” Robert Lizak, Mieczysław Lackowski Strefa Skawina, Junior Barbara Raputa, Zakład Fryzjerski „Maria”, Maria Zawadzka, Piekarnia „Ramut”, Stowarzyszenie Nasze Miasto, Nasza Gmina, sołtys wsi Rzozów, Andrzej Wrzoszczyk, Jadwiga Chorabik, Dariusz Trela, LGD Blisko Krakowa, Janex, Maria i Robert Bandoła, UM SAMET, „Expres-service” skup i sprzedaż samochodów, Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Rola”, „Omnibus” Piotr Niedbała, „Lajkonik”, Zofia Tomasiak, „Gregast” Grzegorz Dudek, Danuta Prochowicz, Wydawnictwo Literackie, Cukiernia „Zając”, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Zobacz galerię zdjęć

źródło: um.skawina.net

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku