W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

Rok 1934 / 35

W roku 1934 tym w czasie wakacji nawiedziła Małopolskę wielka powódź pod długotrwałym deszczu. Woda ze Skawinki zalała okoliczne pola, również pola rzozowskie i wyrządziła wiele szkód. Najwięcej ucierpiało całe Podkarpacie. Wielu ludzi straciło nawet życie, bo woda b. prędko i niespodziewanie zalewała różne miejscowości. Z końcem sierpnia znów Skawinka wylała po 2 tygodniowym deszczu na pola rzozowskie i okoliczne. Zniszczone zostały zbiory i zasiewy.

Podczas wakacyj pomalowano klasę i sień oraz kuchnię kierowniczki szkoły. Dnia 12 maja 1935 zmarł Marszałek Józef Piłsudzki w Warszawie. Dnia 18 maja zostały zwłoki sprowadzone do Krakowa, i w tym odbył się pogrzeb. Zwłoki zostały zabalsamowane i pochowane w krypcie na Wawelu. Tysiące ludzi ze wszystkich stron Polski i przedstawiciele innych państw zjechali na pogrzeb.

Dnia 26 maja 1935r dzieci z Gronem nauczycielskim były na wycieczce w Krakowie. Dzieci zwiedziły zabytki Krakowa. Były w kościele Mariackim, w Sukiennicach, w Smoczej Jamie, w Katedrze itp., a także w krypcie wawelskiej celem zwiedzenia grobu Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Źródło: Marian Kotula – KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RZOZOWIE

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku