W związku z trwającymi pracami nad rozbudową stroną internetową Rzozow.pl, zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przesyłanie materiałów, które mogły by być przydatne... Zobacz

Warsztaty „Freestyle Football” w SP Rzozów

We wtorek, 7 maja, w Szkole Podstawowej w Rzozowie odbył się pokaz połączony z warsztatami „Freestyle Football”. Spotkanie poprowadzili zawodnicy: Kevin Fortin i Dawid Koczur – profesjonaliści mogący pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w tej nowej dyscyplinie sportu.
 
Kevin Fortin jest sędzią mistrzostw ogólnopolskich, aktualnym mistrzem Polski w kategorii Street Soccer, a także założycielem grupy Freestyle Demo Crew. Dawid Koczur to zwycięzca Pucharu Polski w tej dziedzinie, zdobywca IV miejsca w Mistrzostwach Polski – Myszków 2012, uczestnik różnego typu eventów.

Freestyle Football to nowa i bardzo popularna dyscyplina wywodząca się z piłki nożnej. Wymaga od wykonawców dużej kreatywności, inwencji oraz sprawności na najwyższym poziomie. Większość uczniów po raz pierwszy miała okazję obejrzeć efektowne triki z piłką, więc z ogromnym zainteresowaniem śledzili oni prezentowane przez mistrzów kombinacje podrzucania piłki różnymi partiami ciała.

Po części pokazowej uczniowie zostali wprowadzeni w proste ewolucje. Z zapałem starali się wykonywać ćwiczenia i panować nad piłką. Początki wydawały się trudne, ale bardzo przyjemne. Kevin Fortin i Dawid Koczur podbili serca uczniów, a spotkanie na długo zapadnie w ich pamięci – być może dzięki niemu uczniowie SP w Rzozowie odkryją w sobie talent i rozpoczną własną przygodę z freestyle’m? 

źródło: um.skawina.net

 

Pogoda w Rzozowie

Logo Rzozowa

logo Rzozowa

Rzozów na facebooku